Dentální implantáty

Jestliže jste ztratili jeden nebo více zubů, nebo máte-li úplnou ztrátu zubů a trápí Vás nespolehlivá snímací zubní protéza, je vhodné konzultovat erudovaného ústního chirurga a poradit se s ním o možnosti zavedení zubních (dentálních) implantátů do čelisti.

Co jsou dentální implantáty ?

Co jsou dentální implantáty? Jsou to kovové (titanové) šrouby, které se chirurgicky zavedou do čelistní kosti. Zde se musí nejprve vhojit, což trvá obvykle 2 - 3 měsíce. Po uplynutí vhojovací doby se implantát, který nyní v podstatě slouží jako umělý zubní kořen, opatří vhodnou nástavbou, která pak nese umělou zubní korunku, můstek nebo dokonale fixuje snímací zubní náhradu. Zavedení implantátu je možné u mladých lidí přibližně od ukončení růstu, horní věková hranice neexistuje. Omezení je pouze u osob se závažnými celkovými chorobami, především u diabetiků, a dále u lidí s nedostatečným kostním objemem. Přestože nevyhovující kostní poměry dovedeme již do značné míry zvládnout (je možné kost dostavět, rozšířit, zvýšit, apod), může nastat situace, kdy zavedení implantátu není uskutečnitelné nebo je spojeno s vysokým rizikem neúspěchu. Ošetření dentálními implantáty také není možné u osob, které byly nebo jsou léčeny léčivy ze skupiny bisfosfonátů. Je-li ošetření implantáty správně provedeno u vhodného kandidáta, je jeho úspěšnost velmi vysoká - více než 95%.

Se zubní náhradou na implantátech znovu naleznete sebevědomí a komfort při takových funkcích, jakými jsou jídlo, řeč a smích. Předpokladem pro zavedení a DLOUHODOBOU úspěšnost dentálních implantátů je ovšem dokonalá ústní hygiena.

Dentální implantát foto č.1 Dentální implantát foto č.2 Dentální implantát foto č.3
Dentální implantát foto č.4
Dentální implantát foto č.5
Dentální implantát foto č.6

© 2008-2015 MUDr. Luboš Jirgl | Design Lutner